sobota 18. listopadu 2017

Tip na vánoční dárek - dřevěné vkládačky

A za měsíc jsou tu! Blogy a Instagramy už dávno zavalilo každoroční šílenství. Přesně to, které mě každoročně míjí :-) Nejsem ani trošku vánoční fanatik a nějak tohle období neprožívám. Vánoce z dětství mám spojené především s přehnaně velkým množstvím drahých dárků a jídla a s pohádkami v televizi. Ale úplně nejvíc s unavenou a udřenou mámou, která si nikdy neřekla o pomoc, protože si myslela, že sama všechno zvládne nejlíp.

Možná právě tím, že u nás musely být Vánoce takto "na pohled" dokonalé, ve mně způsobilo naprostý obrat. Na Vánoce doslova "peču". Ale rozhodně tím nemyslím cukroví. Což asi taky není úplně dobře a já se s rostoucími dětmi chci o to více snažit udělat jim ty Vánoce krásné a nezapomenutelné. Ale rozhodně ne za cenu unavené a otrávené mámy nebo vystresovaných a po sobě štěkajících rodičů. Ať si moje děti klidně jednou vzpomínají na to, že na Vánoce byla hnusná večeře, protože ji máma opět připálila a nakonec vytáhla místo kapra z mražáku filé. Nebo na to, že dárky byly halabala zabalené, ale především kvalitně obalené v psích chlupech, protože jsme místo úklidu šli raději na vycházku do lesa. Hlavně chci, aby měli ve vzpomínkách to, že máma s tátou byli rozesmátí, veselí a nehádali se kvůli tomu, že na stromečku nebliká nějaké světýlko.

Přiznám se, že nemít děti, Vánoce bych klidně zazdila úplně a místo toho vyrazila někam za hranice objevovat. Ideálně do tepla. To ale teď nehrozí, tudíž se budu snažit tohle období udělat hezké v rámci mých limitovaných možností a především zůstat v pohodě :)

tipy na vánoce, vánoční dárky, mamiee, djeco, dřevěné vkládačky, puzzle
Vánoce 2007 v Austrálii. Mladí, neklidní, bezdětní :-)

Co se týče dárků, tak také minimalizuju. Pro prarodiče nějaká drobnůstka, se švagrovými jsme se už dávno domluvily, že dárky budeme pod stromeček dávat jen dětem, takže zde starosti odpadají. S mužem jsme si nadělili nový foťák, který je ještě nacestě z USA (a díky tomu možná jednou budou na blogu konečně i hezčí fotky!), takže opět maximálně nějaká drobnost pro radost. Loty navíc dostala už předvánočně ne úplně levné nové titanové kolénko a já nový výfuk k autu. Takže to bude především o dětech. Matilda od nás však dostane dárek jediný a to duhovou houpajdu od Utukutu. Myslím, že ta jí udělá radost tak velkou, že není třeba dalších dárků. A taky jde o docela drahou záležitost. Mám sice pokupované i nějaké drobnosti, knížky, skládanky, ale rozhodla jsem se jí je na Vánoce nedávat. Čeká nás totiž dlouhá zima, beztak i nějaké rýmičky, kdy budeme zavřené doma, a tudíž se takové věci budou hodit postupně vytahovat, když na ně přijde vhodný čas. Od prarodičů toho bude pod stromečkem určitě více. Vím o kouzelném čtení od Albi a jak znám babičku, tak i nějaká paráda v podobě hadříků se pro děti pod stromkem najde.

Možná si pamatujete, že loni byl náš "hlavní" dárek pro rodinu to, že jsme ji oznámili miminko. Byla jsem tehdy, tuším, ve třináctém týdnu, pupek úspěšně kamuflovala a nikdo neměl ani tušení, takže se překvápko povedlo. A letos už bude s námi lišáček ležet pod stromečkem. No, není to paráda? :) (článek o tom ZDE)

tipy na vánoce, vánoční dárky, mamiee, djeco, dřevěné vkládačky, puzzle

Jeden tip vám ale dám. Dřevěné vkládačky u nás teď hodně frčí. Jsou sice většinou určené pro děti od dvou let, ale Máťu začaly bavit víc až teď poslední dobou. Máme různé druhy, většinu jsem posháněla po bazárcích, některé dostala, některé jsou po starším synovci. Oproti klasickým puzzlíkům Tilišandu skládání těchto zvířátek, šášků, hlav... baví zatím mnohem víc. I když panáček s lidským tělem je pro ni ještě docela složitý, tak ho skládáme spolu. Nejraději má tu část s kostrou, říká jí bubák :)

tipy na vánoce, vánoční dárky, mamiee, djeco, dřevěné vkládačky, puzzle

Tyhle skládanky moc v klasických hračkářství nemají. Tahle poslední s barevnými zvířátky od značky Djeco je z e-shopu Mamiee.cz. Je to sada pěti různých zvířátek složených z patnácti dílků, které jsou uloženy v krásné dřevěné krabičce s motivem stromu. Máťa si je ráda různě přeskládává, mění jim trička a spodky, pojmenovává si je. Super na těchto jednoduchých dřevěných skládačkách je to, že je můžete vzít třeba s sebou do restaurace, dítě tam zabaví a přitom nezaberou moc místa. My tohle praktikujeme, když jdeme s dětmi třeba na snídani někam, kde není dětský koutek.

tipy na vánoce, vánoční dárky, mamiee, djeco, dřevěné vkládačky, puzzle

Pod značkou Djeco vůbec seženete spousty krásných a didaktických hraček na rozvoj jemné motoriky, od papírových skládaček, her, kostek, až po větší klasicé dřevěné hračky. Výrobky této značky jsou fakt propracované, smysluplné a mají za cíl děti rozvíjet. Na Mamiee.cz určitě mrkněte, i když pozor, hrozí, že nebudete vědět, co pořídit dřív :)

Žádné komentáře :

Okomentovat