O nás

Matilda má mámu. A ta máma jsem já, Lucie. Těší mě :) Kromě malé čertice Matildy, jednoho úžasného chlapa, dvou psů a jedné kočky, mám teď také tento blog, kde vás srdečně vítám.

Blog je pro mě bublina, do které se můžu schovat, když mám zrovna chvilku času a rozdávat tu svoje moudra. Obvykle do své bubliny nikoho nepouštím (bublina rovná se já, kafe a ticho), ale pokud chcete, můžete sem nakouknout a chvíli tu se mnou pobýt.

Proč mě vlastně napadlo psát blog? Tak především, na češtinu jsem od malička expert, což dokazují moje téměř bezchybné diktáty z dob povinné školní docházky (dobře, jednou jsem v devítce napsala výtr, ale byl to překlep, přísahám a třídní předstírala, že si toho nevšimla - tak takovou jsem měla reputaci!). Už na základní škole jsem psala několikastránkové pohádky, které jsem následně nabízela ke koupi babiččiným sousedkám a loudila tak z nich jejich důchod (nejlevnější byla za dvacku a babičce na činžákových dveřích visel detailní ceník mé tvorby). O pár let později jsem na gymplu vyhrála literární soutěž s povídkou o zvrhlíkovi, který vraždil děti v kůlně (přiznávám, byla zřejmě psána pod vlivem ...). A jelikož jsem se nedávno stala mámou na mateřské (ehm, dovolené?), tak si myslím, že když se to sečte, mám dost solidní základy pro to psát kvalitní blog (nejen) o mateřství! :-P

Asi jako každá máma většinu dne trávím tím, že ze sebe dělám šaška a snažím se na tom malém ksichtíku vyloudit úsměv. Ono se to možná nezdá jako extra zajímavý námět k psaní, nicméně nenechte se zmást! Když zrovna nešaškuji kolem čertice, tak si taky ráda něco přečtu (ne zprávy), někam zajdu (ne do divadla), dám si velké kafe (s kofeinem!) a něco sladkého a zavřu se do bubliny. No, řekněte sami, koho by o tomhle nebavilo číst!

Tak ať se vám tu líbí! :)

5 komentářů :

 1. Teda, objevila jsem naprosto vtipnou ženskou s bezva bublinou. Asi budu tak drzá, že si s každým svým kafem (s kofeinem ;-)) sednu a budu nakukovat do té bubliny. Doufám, že vždy bude skvěle duhovat a bavit mne!
  Jupí, hned mám príma den!
  Danda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, děkuji, jsi tu vítána :) Bublina sice teprve pomalu vzniká a naplňuje se, ale nápadů je v hlavě spousta. Záleží na šéfce Matldě, co mámě dovolí :)

   Vymazat
  2. Myslím, že je to všude stejné. Taky "pracuji" dle toho, jak náš drak Žíža dovolí :)

   Vymazat
 2. Dobrý web. Vcelku mě potěšilo, že to není divoký jen u nás doma�� Dovolenou jsme měli jak přes kopírák. A k tomu jsem se tady dozvěděla o možnosti rehabek po císaři. Bylo by možné se doptat něco soukromě? Michaela B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě Míšo, napište mi třeba na FB zprávu nebo email na hadejmatildo@gmail.com a poradím co budu vědět :)

   Vymazat